Dotacje dostępne są na:
a) Modernizacja kotłowni:
b) Fotowoltaika
c) Prace związane z poprawą energooszczędności domu (wymiana okien, drzwi, ocieplenie poddasza itd.)
Niestety, skorzystanie z dotacji zawsze wiąże się z też kosztem po stronie beneficjenta.
Weźmy dla przykładu modernizację kotłowni wspomnianą powyżej. Tak poważny zakres prac gdzie instalowany jest bardzo efektywny sprzęt, który powoduje znaczące obniżenie kosztów ogrzewania wiąże się z kosztem ok. 70.000zł gdyby robić to “na własną rękę”, bez dotacji.
Można uzyskać dotację od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska aby ułatwić wykonanie tych prac , ale nigdy nie są to pieniądze wystarczające na pokrycie całości, chociażby na fakt że dotacje są netto (bez podatku VAT). To jest tak jakbyśmy otrzymywali zniżkę około 90%, 65% lub 45% w zależności od progu.
To prawda, mimo dużych dotacji, wymagany wkład własny jest nadal spory, dlatego większość osób decyduje się na finansowane zewnętrzne. Jest to po prostu specjalny kredyt na preferencyjnych warunkach, na cele ekologiczne.
Nasi klienci którzy są już po realizacjach najczęściej mówią, że zdecydowali się na ten koszt i wysiłek z kilku powodów:
Oczywiście to zależy od zakresu prac i progu dochodowego.
Ale nie chcielibyśmy zostawić Państwa z odpowiedzią “to zależy”. Najczęściej jest to w przedziale 100zł-1000zł miesięcznie.
Należy sprawdzić czy spełnione są wymogi formalne, określić parametry domu i ustalić próg dochodowy.
Obliczenie dochodu do programu “Czyste Powietrze” jest dość skomplikowane i ma sporo niuansów. Często zdarza się, że ktoś błędnie sądzi, iż dotacja mu nie przysługuje albo zakłada, że mieści się w innym progu dochodowym niż w rzeczywistości. W obu przypadkach może to prowadzić do utraty znacznych kwot dofinansowania, które mogą umknąć niezauważone.
Dlatego zalecam do zamówienia konsultacji z doświadczonym specjalistą (formularz poniżej), który wie, jak poprawnie zinterpretować wszystkie aspekty z korzyścią dla osoby ubiegającej się o dotację.
Tak, jesteśmy firmą która sprawdzi wymogi formalne, załatwi formalności w tym wnioski, zrealizuje audyt energetyczny i wykona prace. Wszystko pod jednym dachem. Nie polegamy na podwykonawcach, posiadamy 9 własnych ekip.
Mamy bardzo sprawny proces zbudowany na ponad 1000 realizacji.
To prawda, program “Czyste Powietrze” jest bardzo skomplikowany. Sama instrukcja wypełniania wniosku na stronie Funduszu ma ponad 70 stron! W punktach gminnych ciężko uzyskać naprawdę przydatne informacje a na infolinię Funduszu nie sposób się dodzwonić.
Dlatego naszą misją jest upraszczanie!
Oto co zalecamy zrobić osobom zainteresowanym. W tym celu oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące konsultacje telefoniczne:
Program “Czyste Powietrze” jest ograniczony w czasie i w budżecie (do wyczerpania środków). Oprócz realizacji prac cały proces odbywa się zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Już w kilka miesięcy można mieć pozytywną odpowiedź z NFOŚ i zrealizowane prace tak aby cieszyć się nowoczesnym urządzeniem grzewczym lub domem z znacznie wyższym standardzie (nowe okna, drzwi itd.).
Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej.